Η Δόξα επικράτησε με 6-3 του Εθνικού για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Η ομάδα της Κατωκοπιάς έκλεισε με νίκη το φετινό πρωτάθλημα, ωστόσο δεν απέφυγε τον υποβιβασμό.

Στον αγώνα η ομάδα του Κύπρου Μούζουρου έκανε το 2-0, με γκολ στο 14’ και το 17’. Ο Εθνικός απάντησε άμεσα και μείωσε σε 2-1, με γκολ του Περδίου στο 19ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα σκόραρε στο 56και στο 62’, για να κάνει το 4-1. Η ομάδα της Άχνας κατάφερε να μειώσει σε 4-3, με γκολ των Ντράζιτς και Λίπσκι.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ναμπί με ωραίο γκολ έκανε το 5-3 και ο ο Νεοκλέους στο 90+5' το τελικό 6-3.

Το LIVE:

Τέλος αγώνα

90+5 ΓΚΟΟΛ για την Δόξα. Σκοράρει ο Νεοκλέους για το 6-3.

90+2' ΓΚΟΟΛ για την Δόξα και 5-3. Ο Ναμπί με ατομική προσπάθεια, ταλαιπώρησε την άμυνα του Εθνικού και νίκησε τον Μακρή.

Καθυστερήσεις 5 λεπτά.

81' Κόρνερ του Ναμπί, εντός περιοχής κεφαλιά του Τάντι τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Μακρή!

74' ΓΚΟΛ για τον Εθνικό και 4-3. Από σέντρα του Ιωάννου και κατέβασμα της μπάλας με το στήθος από τον Μ. Ηλία ο Λίπσκι με συρτό σουτ στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας του Κυριάκου!

70' Εκτός περιοχής σουτ του Καμπρέρα, αποκρούει ο Κυριάκου.

65' Εντός περιοχής συρτό σουτ του Χάνι, η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι του Κυριάκου!

64' ΓΚΟΛ για τον Εθνικό και 4-2. Ο Ντράζιτς συγκλίνει από αριστερά προς την περιοχή, αποφεύγει έναν αντίπαλο και πέφτοντας επιχειρεί το σουτ που στέλνει την μπάλα στην ανοιχτή γωνία του Μακρή!

62' ΓΚΟΟΟΛ για την Δόξα και 4-1. Από πάσα του Τρούγιτς ο Ναμπί με τεχνικό, δυνατό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής στέλνει την μπάλα στην πάνω δεξιά γωνία του Κυριάκου!

60' Διπλή αλλαγή για τη Δόξα: Χάνι και Νεοκλέους αντί των Λοϊζίδη και Ερωτοκρίτου.

56' ΓΚΟΛ για την Δόξα και 3-1 με Σαντίκ.

54' Πέναλτι για τη Δόξα! Προσπάθεια για σέντρα του Μέσκα, η μπάλα σταματά στο ανοιχτό χέρι του Πεχλιβάνη.

Τριπλή αλλαγή για τον Εθνικό. Μέσα Καμπρέρα, Λίπσκι και Πεχλιβάνης. Εκτός Νικολάου, Κ.Ηλία και Περδίος.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου

42' Σουτ του Κ. Ηλία από το ύψος της περιοχής, πάνω από την εστία του Κυριάκου η μπάλα.

37' Κίτρινη στον Τρούγιτς.

Ακυρώνεται για οφσάιντ, στην αρχή της φάσης ο Τρούγιτς ήταν εμφανώς εκτεθημένος.

35' ΓΚΟΟΛ για την Δόξα. Σκοράρει ο Λοϊζίδης

19' ΓΚΟΟΛ για τον Εθνικό και 2-1. Από εντός περιοχής πλασέ του Μ. Ηλία ο Κυριάκου αποκρούει ασταθώς και στην επαναφορά ο Περδίος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

17' ΓΚΟΟΛ για την Δόξα. Μετά από κόντρα η μπάλα κατέληξε στον Σαντίκ, ο οποίος βρέθηκε απέναντι από τον Μακρή και με πλασέ τον νίκησε για το 2-0.

14' ΓΚΟΟΛ για την Δόξα και 1-0. Ο Βελκόφσκι με μακρινή εκτέλεση φάουλ, έστειλε την μπάλα στην περιοχή και ο Τρούγιτς με προβολή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ακυρώνεται το γκολ για οφσάιντ στον Σπιρόφσκι και παραμένει το 0-0.

οφ

6' ΓΚΟΛ ο Εθνικός Άχνας ανοίγει το σκορ με τον Μάριο Ηλία.

1' Ελέγχθηκε από το VAR φάση για πέναλτι υπέρ του Εθνικού, τίποτα συνεχίζεται κανονικά το παιχνίδι!