Καρμιώτισσα και Οθέλλος συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο... 6-6 (Κοβάσεβιτς 3', Κατσαντώνης 53' πεν.. 90'+3' πεν., 90'+6', Ντούμπια 61', Ματθαίου 81'/Σλάβικ 8', 43', Σούτο25', Πιχ 38', 48', Ναρντίνι 66') την Καρμιώτισσα για την 11η αγωνιστική των πλέι άουτ στο «Στέλιος Κυριακίδης».

Ακολουθήστε μας στο Google news

Η ομάδα των Πάνω Πολεμιδιών (39 βαθμοί) χρειάζεται ένα βαθμό στα εναπομείναντα 3 ματς για να εξασφαλίσει και μαθηματικά την παραμονή στην α' κατηγορία.

Η Καρμιώτισσα ξεκίνησε ιδανικά το ματς ανοίγοντας το σκορ στο 3' με τον Κοβάσεβιτς όμως η συνέχεια για τους γηπεδούχους ήταν κάκιστη δεχόμενη έναν απίστευτο αιφνιδιασμό από τον Οθέλλο που σημείωσε 4 γκολ!

Στο 3' ο Ουεσλάτι έκανε την μπαλιά προς τον Κοβάσεβιτς ο οποίος έκανε το 1-0 με αριστερό σουτ με την αντίδραση του Οθέλλου να είναι... τετραπλή. Στο 8' ο Σλάβικ με δεξί σουτ εντός περιοχής, έπειτα από ασίτ του Ναρντίνι, έκανε το 1-1, στο 25' μετά από κάθετη ασίστ του Πιχ, ο Σούτο ξεπέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και με δεξί πλασέ έκανε το 1-2, στο 38' ο Μπραμπίγια έκανε τη σέντρα και ο Πιχ με εντυπωσιακό τρόπο έκανε το 1-3 με το δεξί και στο 43' ο Μπραμπίγια έδωσε την ασίστ εντός περιοχής στον Σλάβικ που έκανε το 1-4 με αριστερό πλασέ!

Το άναρχο παιχνίδι και το... φεστιβάλ γκολ συνεχίστηκε και στο β' ημίχρονο.

Στο 58' ο Πιχ μετά από απόκρουση του Άντος έκανε το 1-5 με δεξί σουτ, ενώ στο 53' ο Κατσαντώνης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μείωσε σε 2-5. Στο 61' ο Μαλόνε έκανε την μακρινή διαγώνια μπαλιά με τον Ντούμπια να συγκλίνει από δεξιά σκοράροντας με αριστερό σουτ για το 3-5. Οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν και έκτο γκολ όταν στο 66' ο Σούτο έδωσε την ασίστ και ο Ναρντίνι με αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

Στο 81' ο Ματθαίου έκλεψε την μπάλα από αντίπαλο και με δεξί σουτ έκανε το 4-6, στο 90'+3' ο Κατσαντώνης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 5-6, ενώ στο 90'+6' ο Κατσαντώνης έκανε το 6-6 με γυριστό σουτ!

Το LIVE:

Έναρξη αγώνα

Κόρνερ για την Καρμιώτισσα πέρασε ανεκμετάλλευτο

3' ΓΚΟΛ 1-0. Ο Ουεσλάτι έκανε την μπαλιά προς τον Κοβάσεβιτς ο οποίος έκανε το 1-0 με αριστερό σουτ.

8' ΓΚΟΛ 1-1. Ο Σλάβικ με δεξί σουτ εντός περιοχής, έπειτα από ασίστ του Ναρντίνι, έκανε το 1-1.

Κόρνερ για τον Οθέλλος...

Γυριστό σουτ από τον Κατσιατή, άουτ!

Νέο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, πέρασε χωρίς αντίκρισμα...

21' Μεγάλη ευκαιρία για τον Οθέλλο με τον Σούτο απέναντι από τον Άντος να πλασάρει άουτ!

25' ΓΚΟΛ 1-2. Μετά από κάθετη ασίστ του Πιχ, ο Σούτο ξεπέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και με δεξί πλασέ έκανε το 1-2!

38' ΓΚΟΛ 1-3! Ο Μπραμπίγια έκανε τη σέντρα και ο Πιχ με εντυπωσιακό τρόπο έκανε το 1-3 με το δεξί!

43' ΓΚΟΛ 1-4! Ο Μπραμπίγια  έδωσε την ασίστ εντός περιοχής στον Σλάβικ που έκανε το 1-3 με αριστερό πλασέ!

45' Δύο λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη β' ημιχρόνου.

Ντούμπια, Ρόσι αντί Αγγελή, Ψύχα.

48' ΓΚΟΛ 1-5! Ο Πιχ μετά από απόκρουση του Άντος έκανε το 1-5 με δεξί σουτ!

Εξετάζεται φάση για πέναλτι υπέρ Καρμιώτισσας.

Ο VARίστας κάλεσε τον ρεφ να εξετάσει τη φάση στο βίντεο.

Πέναλτι υπέρ Καρμιώτισσας.

53' ΓΚΟΛ 2-5! Ο Κατσαντώνης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 2-5 με το δεξί...

58' Κίτρινη στον Πιχ.

61' ΓΚΟΛ 3-5! Ο Μαλόνε έκανε την μακρινή διαγώνια μπαλιά με τον Ντούμπια να συγκλίνει από δεξιά σκοράροντας με αριστερό σουτ!

66' ΓΚΟΛ 3-6! Ο Σούτο έδωσε την ασίστ και ο Ναρντίνι με αριστερό σουτ έκανε το 3-6!

69' Σανγκαρέ αντί Σούτο.

74' Ιωάννου αντί Σλάβικ

75' Παντελή, Ματθαίου αντί Τουκαλά, Θεοδώρου

81' ΓΚΟΛ 4-6! Ο Ματθαίου έκλεψε την μπάλα από αντίπαλο και με δεξί σουτ έκανε το 4-6.

Μιχαήλ αντί Ουεσλάτι.

87' Μιτσής αντί Πιχ.

89' Κίτρινη στον Παντελή.

Έξι λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Πέναλτι για την Καρμιώτισσα! Ανατροπή Ντούμπια από τον Κυριάκου στην περιοχή.

90'+3' ΓΚΟΛ 5-6! Ο Κατσαντώνης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 5-6 με το δεξί.

90'+6' ΓΚΟΛ 6-6! Ο Ντούμπια έστειλε την μπάλα στον Κατσαντώνη που έστειλε την μπάλα στα δίκτυα με γυριστό σουτ!

Εξετάζεται η φάση...

Πέρασαν πέντε λεπτά και ακόμα να βγει απόφαση...

Mέτρησε το γκολ

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ, 6-6!

Καρμιώτισσα - Οθέλλος 6-6 (Κοβάσεβιτς 3', Κατσαντώνης 53' πεν., 90'+3' πεν., 90'+6',  Ντούμπια 61', Ματθαίου 81'/Σλάβικ 8', 43', Σούτο25', Πιχ 38', 48', Ναρντίνι 66')
Καρμιώτισσα: Άντος, Μαλόνε, Νεοφύτου, Τσουκαλάς (Παντελή 75'), Θεοδώρου (Ματθαίου 75'), Γκραντινάρου, Αγγελή (Ντούμπια 46'), Κατσαντώνης, Κοβάσεβιτς, Ουεσλάτι (Μιχαήλ 81'), Ψύχας (Ρόσι 46').
Στον πάγκο οι: Βιολάρης, Σωτηρίου, Μελετίου, Γκριμπάκιν, Αριστείδου.
Οθέλλος: Τζιακουρής, Γιάνσεν, Ναρντίνι, Κ. Κυριάκου, Σούτο (Σανγκαρέ 69'), Μπραμπίγια, Κατσιατής, Χατζηπασχάλης, Σλάβικ (Ιωάννου 74'), Κόπας, Πιχ (Μιτσής 87').
Στον πάγκο οι: Παναγιώτου, Μαλλούρη, Παυλή, Ανάνγκ, Μαϊσουράντζε.
Κίτρινες: Παντελή 89', Kοβάσεβιτς 90' / Πιχ 58'
Διαιτητής: Κωνσταντινίδης Αντώνης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Χαραλάμπους Α. Γιώργος