Με πρωταγωνιστές τους Σαγκάλ και Μάριο Ηλία, οι Απόλλωνας και Εθνικός συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 2-2 (Σαγκάλ 2', 44'/Μ.Ηλία 21', 45') για την 4η αγωνιστική των πλέι άουτ.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Στο α΄ημίχρονο οι Σαγκάλ και Μάριος Ηλία σημείωσαν από δύο γκολ διαμορφώνοντας το 2-2. Στην πρώτη φάση του ματς ο Βαλμπουενά έκανε την σέντρα από αριστερά και ο Σαγκάλ με κεφαλιά στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας άνοιξε το σκορ, με τον Μάριο Ηλία να... απαντά στο 23' με αριστερό πλασέ έπειτα από εξαιρετική κάθετη ασίστ του Ντράζιτς για το 1-1.

Στο φινάλε του ημιχρόνου οι δύο ομάδες σημείωσαν από ένα γκολ: ο Βαλμπουενά εκτέλεση κόρνερ στο 44' και ο Σαγκάλ με κεφαλιά έκανε το 2-1, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Καμπρέρα έκλεψε την μπάλα στην αντίπαλη άμυνα δίνοντας ασίστ στον Ηλία που έκανε το 2-2 με δεξί πλασέ.

Στο β' ημίχρονο οι δύο ομάδες επιδίωξαν να φτάσουν στο γκολ της νίκης που δεν ήρθε ποτέ...

LIVE:

Έναρξη αγώνα

2' ΓΚΟΛ 1-0. Ο Βαλμπουενά έκανε τη σέντρα και ο Σαγκάλ με κεφαλιά άνοιξε το σκορ

15' Ο Εθνικός προσπάθησε να αντιδράσει μετά το γκολ του Απόλλωνα όμως οι ποδοσφαιριστές του Μαρίνου Σατσιά υστέρησαν στην τελική προσπάθεια.

21' ΓΚΟΛ 1-1. Ο Ντράζιτς με εξαιρετική ασίστ έστειλε την μπάλα στον Μάριο Ηλία ο οποίος με αριστερό πλασέ έκανε το 1-1.

27' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα με τον Κρμέντσκι να σουτάρει πάνω στον Παναγή!

28' Μεγάλη ευκαιρία με τον Καμπρέρα να κάνει το σουτ, άουτ!

35' Ο Κρμέντσικ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα, όμως ο ρεφ υπέδειξε σε θέση οφσάιντ τον ρεφ του Απόλλωνα.

36' Αναγκαστική αλλαγή για τον Εθνικό. Περατικός αντί Λομοτέι.

40' Κίτρινη στον Αγγελόπουλο.

Κόρνερ για τον Απόλλωνα...

44' ΓΚΟΛ 2-1. Ο Βαλμπουενά εκτέλεσε το κόρνερ και ο Σαγκάλ με κεφαλιά έκανε το 2-1.

45' Τρία λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

45'+ΓΚΟΛ 2-2. Ο Καμπρέρα έκλεψε την μπάλα από τον Αρτεάν στέλνοντας την μπάλα στον Μάριο Ηλία ο οποίος με δεξί πλασέ έκανε το 2-2.

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη β' μέρους.

50'  Ο Καμπρέρα έδωσε στον Ντράζιτς  ο οποίος καθυστέρησε πολύ με αποτέλεσμα να χαθεί η ευκαιρία...

55' Κίτρινη στον Πεϊμπέρνς

58' Σουτ του Πεχλιβάνη απεκρούει σε κόρνερ ο Δημητρίου

59' Άδωνη αντί Σάντος.

70' Στυλιανού, Σπιρόφσκι αντί Ντράζιτς, Αγγελόπουλου

Σπόλιαριτς, Μπανγκέγκα αντί Αρτεάν, Κρμέντσικ.

Πέρασε ανεκμετάλλευτο κόρνερ που κέρδισε ο Απόλλωνας...

81' Κοστάκε αντί Σαγκάλ.

83' Απίστευτη φάση με την μπάλα να καταλήγει στα δίκρτα του Απόλλωνα!

ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ το γκολ καθώς μετά την προσπάθεια του Δημητρίου η μπάλα κατέληξε στα δίκτυα από το χέρι του Καμπρέρα.

84' Μεσκίντα, Μπίκερ αντί Πεχλιβάνη, Καμπρέρα.

90' Πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Ο Πέρετς έκανε τη σέντρα και ο Κοστάκε από κοντά αστόχησε...