Με ένα φορτσάτο δεύτερο μέρος η Μονπελιέ νίκησε 4-0 τη Φενί Ολνουά, της τέταρτης κατηγορίας, για την πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Γαλλίας.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, αλλά πατώντας το... γκάζι στο δεύτερο μέρος, η Μονπελιέ νίκησε 4-0 τη Φενί Ολνουά, που είναι ομάδα τέταρτης κατηγορίας, παίρνοντας την πρόκριση για τους «16» του Κυπέλλου Γαλλίας.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς σκορ, με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 58ο λεπτό με τον Ομεράγκιτς.

Από εκείνο το σημείο και έπειτα, τα πράγματα έγιναν πιο απλά για την ομάδα της Ligue 1, με τον Άνταμς να… κλειδώνει τη νίκη για το 0-2, στο 73’.

Τα δύο τελευταία της τέρματα σημειώθηκαν στις καθυστερήσεις, με τον Ντελαΐ και τον Άνταμς.

Στον επόμενο γύρο, η Μονπελιέ θα τεθεί αντιμέτωπη με τη Νις, στις 7 Φεβρουαρίου.

Πηγή: sport-fm.gr