Αγχωτική πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου για την ΑΕΖ.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Η ομάδα του Ζακακίου επικράτησε δύσκολα με 4-2 της μαχητικής και απαιτητικής ΠΑΕΕΚ.

Το σκορ άνοιξε στο 10' για την ΠΑΕΕΚ ο Χρυσοστόμου και στο 77' ο Συρεγγέλας με ένα απίστευτο ψαλιδάκι ισοφάρισε προσωρινά σε 2-2. Τα γκολ της πρόκρισης για την ΑΕΖ πέτυχαν οι Κάστρο στο 24' και 86' με πέναλτι και ο Σλόγκαρ στο 64' και το 90'.

Το LIVE

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

6 λεπτά καθυστερήσεις

90' ΓΚΟΛ για την ΑΕΖ με κοντινή προβολή του Σλόγκαρ και 4-2!

86' ΓΚΟΛ για την ΑΕΖ με εύστοχη εκτέλεση του Κάστρο και 3-2!

85' Ελέγχεται η φάση από το VAR, δεν αλλάζει η απόφαση

83' Πέναλτι για την ΑΕΖ! Ο Χατζηβασίλης έκανε το πλασέ και ο Παπαδόπουλος μεγάλη απόκρουση όμως ο ρεφ σφύριξε για πέναλτι λόγω του μαρκαρίσματος από τον Μπότο

81' Μεγάλη ευκαιρία για την ΠΑΕΕΚ! Ο Χρυσομήλης μπήκε στην περιοχή από δεξιά και έκανε το συρτό σουτ όμως η μπάλα έφυγε λίγο έξω

77' ΓΚΟΛ για την ΠΑΕΕΚ και 2-2! Ο Συρεγγέλας με ένα απίστευτο ψαλιδάκι από πλάγια αριστερά ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους!

64' ΓΚΟΛ για την ΑΕΖ με τον Σλόγκαρ! Ατομική ενέργεια από τον άσο της ΑΕΖ και με πλασέ νίκησε τον Παπαδόπουλο

57' Σουτ του Σιφναίου, λίγο έξω

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+3' Δοκάρι για την ΠΑΕΕΚ μετά από κεφαλιά του Γώγου!

25' ΓΚΟΛ για την ΑΕΖ! Η ομάδα του Ζακακίου ισοφαρίζει με δυνατό πλασέ του Κάστρο

10' ΓΚΟΛ για την ΠΑΕΕΚ! Ο Χρυσοστόμου με σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ

19:00 - ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

ΑΕΖ (Λ. Λουκά): Μπέκερ, Γιαντάλ, Αντωνίου, Σαρφό, Σλόγκαρ, Χριστοφή, Ρέινολντς, Ελευθερίου, Σιφναίος, Χατζηβασίλης, Κάστρο.

ΠΑΕΕΚ (Β. Βούζας): Παπαδόπουλος, Αρναούτης, Γώγος, Παπακυριάκου, Λούβαρης, Πασιαρδής, Μπαξεβάνος, Χρυσοστόμου, Κορομίας, Κονομής, Ντα Σίλβα.

19:00 ΑΕΖ – ΠΑΕΕΚ
Στάδιο: Στάδιο: VITEX Αμμόχωστος – Επιστροφή
Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Καλογήρου Μάριος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας