Πήρε «φτερά» για το κυνήγι παραμονής

61

Άνετη επικράτηση της Δόξας Κατωκοπιάς μέσα στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» επί του Ερμή Αραδίππου για την 6η αγωνιστική της β΄ φάσης του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Σάββα Πουρσαϊτίδη κέρδισε με 1-5 και διατηρεί πιθανότητες, ελπίδες για παραμονή στην πρώτη κατηγορία.

Πέντε διαφορετικοί σκόρερ για τη Δόξα Κατωκοπιάς.

Πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίωρο του αγώνα η Δόξα Κατωκοπιάς σημείωσε τρία τέρματα.  Ο Μπραούλιο άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με κεφαλιά, ο Ρεδόνδο, επίσης, με κεφαλιά στο 21΄ ανέβασε το δείκτη του σκορ και ο Κορομίνας στο 26ο έκανε το 0-3.

Ο Ερμής Αραδίππου κατάφερε με τη συμπλήρωση του ημιώρου, με τον Γκραντίν, να μειώσει σε 1-3.

Εντούτοις, η Δόξα Κατωκοπιάς έλεγχε για τα καλά το παιχνίδι και στο δεύτερο μέρος σημείωσε και άλλα γκολ.

Στο 70ο΄ ο Κάστρο με κοντινή προβολή έγραψε το 1-4.

Στο 79ο λεπτό με εύστοχο κτύπημα πέναλτι ο Γκόμες έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Δόξας Κατωκοπιάς.