Κρίνει αρκετά αυτή η αγωνιστική για την 3η θέση και τα κάτω διαζώματα (πρόγραμμα – βαθμολογία)

21

Advertisement

Με τις αναμετρήσεις της 29ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Σάββατο το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας.

Οι πρώτες δύο ομάδες που εξασφάλισαν εισιτήριο ανόδου (Χαλκάνορας, Ξυλοτύμπου) θα αναμετρηθούν στα Λύμπια.

Ο τρίτος της κατάταξης Διγενής Ορόκλινης που βρίσκεται στο +3 από τον τέταρτο Εθνικό Λατσιών, θα φιλοξενήσει τον Διγενή Ακρίτα Μόρφου.

Γηπεδούχος και ο Εθνικός Λατσιών με αντίπαλο τον ΠΟ Ορμήδειας.

Στην κάτω ζώνη παρατηρείται επίσης μεγάλο ενδιαφέρον αφού μόνο η ΑΕΝ Αγίου Γεωργίου Βρυσούλων Αχερίτου διαβαθμίστηκε μαθηματικά.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της προτελευταίας αγωνιστικής:

ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ     16:00   ΑΠΕΠ ΠΙΤΣΙΛΙΑΣ

ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ   16:00   Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006

ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ            16:00   ΠΕΓΕΙΑ 2014

ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ           16:00   Π.Ο. ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ

ΜΕΑΠ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ        16:00   ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΛΥΜΠΙΩΝ

ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ      16:00   ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ

ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ-ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ         16:00   Ε.Ν.Υ. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ

ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ      16:00   ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΜΟΡΦΟΥ

ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1          Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006 28        21        3          4          49        21        66

2          ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ   28        16        7          5          50        35        55

3          ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ      28        14        9          5          49        31        51

4          ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΤΣΙΩΝ           28        13        9          6          50        24        48

5          ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΛΥΜΠΙΩΝ     28        13        7          8          41        37        46

6          ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΜΟΡΦΟΥ      28        12        6          10        46        39        42

7          Ε.Ν.Υ. ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ   28        11        7          10        36        37        40

8          ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ            28        11        5          12        35        34        38

9          ΠΕΓΕΙΑ 2014 28        9          8          11        38        35        35

10        ΑΠΕΠ ΠΙΤΣΙΛΙΑΣ   28        8          10        10        29        36        34

11        Π.Ο. ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ    28        9          5          14        28        33        32

12        ΜΕΑΠ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ        28        8          8          12        31        42        32

13        ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ            28        7          8          13        38        46        29

14        ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ-ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΛΕΙΒΑΔΙΩΝ         28        7          7          14        36        47        28

15        ΕΛΠΙΔΑ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ      28        7          5          16        30        48        26

16        ΑΕΝ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΡΥΣΟΥΛΩΝ ΑΧΕΡΙΤΟΥ     28        5          2          21        26        67            17

Πηγή: www.cfa.com.cy